بله دوستان. قطعا همه‌ی ما دوست داریم حداقل فقط خودمان برای یک لحظه هم که شده به اینترنت جهانی دسترسی داشته باشیم و ببینیم که در دنیا چه می‌گذرد. باید هم بتوانیم. این حق مسلم ماست. امروز، باز هم به لطف یک دوست عزیز، توانستم به اینترنت جهانی دسترسی داشته باشم. ولی بدون حضور ایرانی‌ها لطفی ندارد. حالا چه شده که منِ معترض از ایران و ایرانی به یکباره عاشق وطن شده‌ام؟! خیر. عاشق وطن نشده‌ام. ولی تلگرم و توییتر و غیره بدون حضور آدم‌های همیشگی شبیه به یک قبرستان است! حسی‌ست شبیه زمانی که تلفن در ایران آمده بود. مادربزرگم تلفن داشت ولی ما نداشتیم. و داشتنِ شماره‌ی آن‌ها به هیچ دردی نمی‌خورد.
مهری برایم پیام صوتی فرستاد. از من خواست که اندک امیدی به او بدهم. ولی منی که در سلول انفرادی هستم چه امیدی به این دختر می‌دادم؟؟ متاسصل بودم. نگران است که دیگر به اینترنت جهانی دسترسی نداشته باشیم. راستش من هم این نگرانی را دارم و قطعا اکثر مردم نگران این موضوع هستند. نمی‌دانم در این شرایط باید به همدیگر روحیه بدهیم یا اجازه بدهیم که هرکسی دردش را بریزد بیرون و آیه‌ی یاس بخواند؟! نمی‌دانم. نگران خانواده‌اش است و می‌گوید اگر قرار است اینترنت وصل نشود برمی‌گردد ایران! گفتم مگر دیوانه‌ای؟! هر یک نفر از ما که از این زندان رهایی پیدا کند غنیمت است. البته فعلا که مهاجرت بدون اینترنت امکان‌پذیر نیست و اسیر شده‌ایم. دلم می‌خواهد جایی زندگی کنم که دیگر صدای اذان را نشنوم. شاید هم حق با مهری باشد. شاید اگر ما هم جای او بودیم دلمان می‌خواست که برگردیم.

ظرف‌های دور همی دیشب را می‌شستم. پوشه‌ی پرنیان را باز کردم. کنسرت سال 2011 اوریل لوین را پخش کردم. یک پسر روسی با دوربین گوشی، تمام کنسرت به اضافه‌ی اتفاقات قبل و بعدش را ضبط کرده بود. می‌خندیدند. به روسی حرف می‌زدند. نمی‌دانستم چه می‌گویند ولی صدای خنده‌هایشان زیبا بود. یادآور این حقیقت تلخ بود که ما خاور میانه‌ای هستیم و حتی اگر خارج از ایران باشیم، باز هم بدبختی‌هایی داریم که به سمت قلبمان تیر پرتاب کند.

سینگل جدید هری استای منتشر شده. با چهره‌ای غم‌زده اجرای جدیدش را تماشا کردم. تمام مدت به این فکر می‌کردم که چرا سایر ایرانی‌ها نمی‌توانند مثل من شاهد این اجرا باشند؟؟ و از این فکر بغضم می‌گرفت. توی توییتر هشتگ Grammy ترند می‌شود. نامزد آهنگ‌ها اعلام شده‌اند. دنیا برای این اتفاق هیجان‌زده است و ما برای حقوق ابتدایی خودمان بر فرق سر می‌کوبیم.

پ.ن1: سومین پست امروز. قبلی؛ از دیروزم

پ.ن2: یک آشنای عزیز لطف کرده و امکاناتی را در اختیار ما گذاشته. برای دسترسی به سرچ کردن در اینترنت، به این پستش سر بزنید: Let's DuckDuckGo

پ.ن3: تک آهنگ جدید هری از آلبومش که به زودی منتشر می‌شود:

دریافت

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها